
Room Heater - High-efficiency Thermostat Control | Compact Design, Quiet Operation, Energy Saving
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | TS-OH-Quartz 10 |
| Wattage | 1200 W |
| Voltage | 230 V |
| Frequency | 50 Hz |
| AreaCoverage | 200 SqFt |
| Colour | Black |
| Size | 320x220x620 mm |
| Usage | Room heating, indoor use only. |
| Features | Heat, Safety, Comfort, Warmth, Efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TRISTAR ENGINEERING INDUSTRIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Heaters in bulk from TRISTAR ENGINEERING INDUSTRIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ABNPN4431E1ZU
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ABNPN4431E1ZU
Ahmedabad, Gujarat
Proprietor
Mr. Sanjay R. Naik
Address
A/8-9, Swaminarayan Wadi, Near Uttar Gujarat Patel Society-1, Babupura, Haripura, Asarwa, Ahmedabad, Gujarat, 380016, India
Report incorrect details
































