
Pouch Packing Machine - Automatic Operation , Versatile Size Options, Efficient Product Packaging
Price: 165000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V |
| Dimensions | 70x50x150cm |
| Weight | 150kg |
| Capacity | 50 pouches/min |
| Automation | Automatic |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Easy Operation, High Speed, Durable Design, Efficient Packing, Customizable Sizes, Reliable Performance, Reduced Labor Costs, Increased Productivity |
| Automatic Grade | Automatic |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Automation Grade: Automatic , Manual, Semi-Automatic
We provide pouch packing machines that are automatic and are crafted to pack products in an efficient manner.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Devine Packaging Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Devine Packaging Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06ALIPR1114P1ZV
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ALIPR1114P1ZV
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Rajinder K. Narwat
Address
Gali No. 2, Indira Complex, Naher Par, Faridabad, Haryana, 121001, India
automatic pouch packing machines in Faridabad
Report incorrect details









































