
Pouch Packing Machine By Sharma Engineering Works
Price: 100000.00 INR / Piece
(100000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Power | 220V |
| Dimensions | 150x80x100cm |
| Weight | 200kg |
| Capacity | 50 pouches/min |
| Sealing Type | Heat Sealing |
| Warranty | 1 year |
| Features | High Speed, Easy Operation, Durable Design, Cost Effective, Precise Sealing, Versatile Use, Reliable Machine |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price | 100000.00 INR (Approx.) |
| Stock Quantity | 5 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | SHARMA ENGINEERING WORKS |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
POUCH PACKING MACHINE:- Products can be packed with these machines in pharmaceutical medicine
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHARMA ENGINEERING WORKS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from SHARMA ENGINEERING WORKS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
1990
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07APOPS1654R1ZS
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07APOPS1654R1ZS
New Delhi, Delhi
PROPRIETOR
Mr. Ram Ashray Sharma
Address
Plot No. 25/8-D, Gali No.7, Near Baghel Transport, Anand Parbat Industrial Area, New Delhi, Delhi, 110005, India
Report incorrect details








































