
Automatic Pouch Packing Machine Voltage: 220-380 Volt (V)
Price: 94400.00 INR / Unit
(80000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
123000.00 INR / Unit
Weight :
850.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Automation Grade | Automatic |
| Application | Pouch Packing Machine |
| Voltage | 220-380 Volt (v) |
| Type | Pouch Packing Machine |
| Condition | New |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Day |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Export Market(s) | Western Europe, North America, Eastern Europe, Australia, Central America, Middle East, South America, Asia, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | Fill Pack Industries |
| Mop | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Pkg Box Height | 110.00 cm |
| MRP | 123000.00 INR |
| Pkg Box Length | 32.00 cm |
| Price | 80000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Breadth | 55.00 cm |
| Currency | INR |
| Max Quantity | 10 |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Shipping Type | order_percent |
| Weight | 850.00 Kilogram |
| Unit Type | Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Returnable | No |
| Shipping Rate | 6.00 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06ATHPK0916B1Z8
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06ATHPK0916B1Z8
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Mahesh
Members since
11 Years
Address
C-63, Gali No. 6, Badkhal Enclave, Faridabad, Haryana, 121001, India
automatic pouch packing machines in Faridabad
Report incorrect details











































