
Golden And Silver Pouch Packing Machine Cutter
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | Various |
| Blade Thickness | 0.5mm - 2mm |
| Blade Length | 100mm - 500mm |
| Blade Width | 10mm - 50mm |
| Cutting Edge | Serrated |
| Finish | Polished |
| Features | Durable Blades, Precise Cuts, High Efficiency, Easy Installation, Long Lifespan |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Prem Machine Tools has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Cutting Tools, Broaches & Cutters in bulk from Prem Machine Tools at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
06AHRPJ5586E1ZY
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AHRPJ5586E1ZY
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr. Raman Jha
Address
C-16, Dabua Colony, NIT, Near Chattarpur Road, Faridabad, Haryana, 121001, India
pouch packing machine in Faridabad
Report incorrect details








































