
Pouch Packing Machine - Durable Stainless Steel, Compact Design For Enhanced Efficiency | High Quality Assurance And Versatile Functionality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 150x80x180cm |
| Power | 3KW |
| Weight | 500kg |
| Capacity | 100 bags/min |
| Voltage | 220V |
| Warranty | 1 year |
| Features | High Speed, Easy Operation, Durable Design, Accurate Filling, Cost Effective, Versatile Use, Efficient Sealing, Low Maintenance |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Riddhi Engineering has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Riddhi Engineering at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Marketing Manager
Mr. Girish
Address
G-10, Sakriba Industrial Estate, Phase 4, Behind Indo German Tool Room, Vatva GIDC, Ahmedabad, Gujarat, 382445, India
automatic pouch packing machines in Ahmedabad
Report incorrect details








































