
Pen Drive - High-quality Material, Compact Design, Lightweight - Perfect Finish For Industrial And Commercial Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Dominant Color | Black |
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 16GB-64GB |
| Dimensions | 58x18x8 mm |
| Weight | 10g |
| Material | Metal, Plastic |
| Operating Temperature | 0-60°C |
| Usage | Data storage and transfer for industrial, commercial, home, and residential use. |
| Features | Compact design, Data storage, Easy use, Portable device, Durable, Reliable transfer |
Product Overview
Key Features
Features:
Compact design
Perfect finish
Light weight
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Nidhi Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Nidhi Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
33AOYPV5551R1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33AOYPV5551R1ZN
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Kailash Vaishnav
Address
G. M. Complex, 338/1, 6th Street, Gandhipuram, Coimbatore, Tamil Nadu, 641012, India
pen drive in Coimbatore
Report incorrect details




































