
Pen Drive - Durable Plastic, 32gb Storage Capacity , High-speed Data Transfer
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Card Drive |
| Dominant Color | Silver |
| Capacity | 8GB-64GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Metal |
| Dimensions | 86x54x2mm |
| Weight | 10g |
| Operating Temperature | 0-60°C |
| Usage | Data storage and transfer for business needs; presentations; client data exchange |
| Features | Portable storage, Data transfer, Convenient size, Customizable logo, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Elite Writing Instruments has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Elite Writing Instruments at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27AOTPM5946A1ZM
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27AOTPM5946A1ZM
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ravi Kumar Madnani
Address
Behind New Era Cinema, Near Shani Mandir, Raipara, Malad West, Mumbai, Maharashtra, 400064, India
pen drive in Mumbai
Report incorrect details









































