
Pen Drives - High Grade Quality Material , Customizable Design For Durability And Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 8GB-64GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 58x20x8 mm |
| Weight | 5 grams |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Usage | Data transfer and storage for PCs, laptops, and other compatible devices. |
| Warranty | 1 year |
| Features | Data storage, Portable, Easy use, Durable, Customizable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Creative Computers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Storage Devices from Creative Computers at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. S. Palaniappan
Address
No. 5, Sai Sruthi Towers, Ground Floor, Ramar Koil Street, Ram Nagar, Coimbatore, Tamil Nadu, 641009, India
pen drive in Coimbatore
Report incorrect details




































