
Creative Pen Drives - High-quality Data Transfer Solution | Captivating Designs, Rigorous Quality Inspection, Optimum Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 8GB-64GB |
| Material | Metal |
| Dimensions | 70x20x10 mm |
| Weight | 20g |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Usage | Data storage and transfer between computers and devices |
| Compliance | CE, RoHS |
| Features | Data transfer, Durable design, Portable storage, Stylish look |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, S.M. Jewellery has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Computer in bulk from S.M. Jewellery at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Establishment
1980
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Coimbatore, Tamil Nadu
Partner
Mr. Balaji
Address
No 66, Lokamania Street East, Rs Puram, Coimbatore, Tamil Nadu, 641002, India
pen drive in Coimbatore
Report incorrect details




































