
Pen Drive - High-quality Material, Compact Size, Robust Design | Reliable Performance, Extensive Capacity
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Color | Gray |
| Capacity | 16GB-256GB |
| Interface | USB 3.0 |
| Material | Metal |
| Dimensions | 55x18x8 mm |
| Weight | 10g |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Data backup, file transfer, and portable storage for computers and other devices |
| Features | Data storage, Portable device, Easy transfer, Reliable storage, Compact design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SLV Stationery has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from SLV Stationery at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Proprietor
Mr. Suresh
Address
334/2, e narayanapura, doorani post, k.r. puram, Bengaluru, Karnataka, 560016, India
pen drive in Bengaluru
Report incorrect details









































