
Pen Drive - High Quality, 16gb/32gb/64gb Options, Matte Black Design - Durable Performance, Aesthetically Crafted
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 4GB-64GB |
| Dimensions | 60x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Material | Metal,Plastic |
| Operating Temperature | 0-60°C |
| Usage | Data transfer,storage,backup |
| Features | Data storage, Portable, Easy use, Reliable, Durable |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vinayak Infotech has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Storage Devices from Vinayak Infotech at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Managing Director
Mr. Ajit K. Gupta
Address
375 Jivan Plaza, Viram Khand, Gomti Nagar, Lucknow, Uttar Pradesh, 226010, India
pen drive in Lucknow
Report incorrect details









































