
Pen Drives
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 32 GB |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 60x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Usage | Data transfer and storage between devices |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Features | Data storage, Portable, USB transfer, Easy use, Reliable |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TIRUPATI STATIONERY PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from TIRUPATI STATIONERY PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1994
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AABCT1000H1ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AABCT1000H1ZW
Kanpur, Uttar Pradesh
Director
Mr. Avadesh Kumar Agarwal
Address
36/51, Ramdas Ka Hata, Gillish Bazar, near shivala, Kanpur, Uttar Pradesh, 208001, India
Report incorrect details

































