
Pen Drive - High-quality Usb Drive | Aesthetically Designed, Durable Life, Multiple Capacities
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 8GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Dimensions | 50 x 20 x 10 mm |
| Material | Plastic |
| Weight | 10g |
| Usage | Data storage and transfer for computers and other devices |
| Warranty | 1 year |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy access, Durable design, Compact size |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Shreepati Computer Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Shreepati Computer Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
6
Establishment
1998
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ashok Daga
Address
Shop No. 5, Ground Floor, Yamuna Building, Tara Temple x lane, Lamington Road, Mumbai, Maharashtra, 400007, India
pen drive in Mumbai
Report incorrect details

































