
Pen Drive
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 1GB, 2GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 70x20x10 mm |
| Weight | 10g |
| Color | Silver |
| Usage | Data storage and MP3 playback; ideal for transferring files and listening to music on the go. |
| Compatibility | Windows, Mac |
| Features | Portable storage, MP3 playback, Data transfer, Compact design, Easy to use |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Irvine Technologies Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Storage Devices from Irvine Technologies Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Importer, Service Provider, Supplier
Employee Count
500
Establishment
1999
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
07AABCI8325A1ZZ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AABCI8325A1ZZ
New Delhi, Delhi
Digital marketing
Mrs. Sunit
Address
803, Siddarth Building-96, Nehru Place, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details











































