
Pen Drive By Galaxy Computer World
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Capacity | 16GB |
| Interface | USB 2.0 |
| Material | Plastic |
| Dimensions | 58x18x8 mm |
| Weight | 5 grams |
| Usage | Data storage and transfer for computers and other devices |
| Operating Temperature | 0-60°C |
| Features | Portable storage, Data transfer, Easy access, Compact design, Reliable storage |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GALAXY COMPUTER WORLD has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Data Storage Devices from GALAXY COMPUTER WORLD at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2000
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
Proprietor
Mr. Ikbal Gazi
Address
33, Mirza Galib Street, Park Street, Kolkata, West Bengal, 700016, India
pen drive in Kolkata
Report incorrect details










































