
Pen Drives - High-quality Flash Storage | Durable, Aesthetically Designed, Multiple Sizes And Colors
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Interface | USB 3.0 |
| Capacity | 128GB |
| Dimensions | 50x20x10 mm |
| Material | Aluminum |
| Operating Temperature | 0-45°C |
| Warranty | 1 Year |
| Usage | Data backup and transfer for computers and iOS devices |
| Features | Data storage, Portable device, Easy transfer, Durable design, Multiple capacities |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, A K J Technology has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from A K J Technology at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Employee Count
5
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
10AVIPJ3735E1Z2
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Telegraphic Transfer (T/T)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 10AVIPJ3735E1Z2
Supaul, Bihar
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Anil Kumar Jha
Address
Village at Post - Karjain Bazar, Tehsil - Raghopur, Dist.Supaul, B Chaudhary Complex, Motipur, Near Fakirna Chock, Supaul, Bihar, 852215, India
usb pen drive in Supaul
Report incorrect details









































