
Pen Drive - High-speed Usb 3.0, Multiple Storage Capacities Available - Lightweight, Portable Data Storage Solution
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | USB Drive |
| Interface | USB 2.0 |
| Capacity | 4GB-64GB |
| Dimensions | 58x20x10 mm |
| Material | Metal/Plastic |
| Weight | 10-20g |
| Usage | Data storage and transfer between computers and other devices. |
| Operating Temperature | 0-50°C |
| Warranty | 1 year |
| Features | Data storage, Portable, Fast transfer, USB interface, Reliable, Durable |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jodha Product Supplier India has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Data Storage Devices in bulk from Jodha Product Supplier India at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Establishment
2010
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Jaipur, Rajasthan
Proprietor
Mr. Deendayal Choudhary
Address
No. A-52, Dadchi Nagar, Road No.6, Sikar Road, Vishwakarma Industrial Area, Jaipur, Rajasthan, 302013, India
pen drive in Jaipur
Report incorrect details






























