
Pellet Preparation Machine - Operating Type: Automatic
Price: 590000.00 INR / Unit
(500000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
680000.00 INR / Unit
Weight :
140.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Other |
| Power Source | Electricity |
| Operating Type | Automatic |
| Power | 3 Horsepower (HP) |
| Surface Treatment | Painted |
| Usage & Applications | Industrial |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Day |
| Delivery Time | 7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 42.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | ELOQUENT TECHNOLOGY |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 24.00 cm |
| Price | 500000.00 INR (Approx.) |
| Weight | 140.00 Kilogram |
| Max Quantity | 10 |
| Min Quantity | 1 |
| Shipping Rate | 2.00 |
| Pkg Box Breadth | 38.00 cm |
| MRP | 680000.00 INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Shipping Type | order_percent |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ELOQUENT TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Machineries from ELOQUENT TECHNOLOGY at Trade India quality-assured services.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2016
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29AAGFE3661B1ZN
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAGFE3661B1ZN
Bengaluru, Karnataka
Managing Partner
Mr. Anil
Members since
3 Years
Address
B No. 32/33, Ground, Near Anupama School, 40feet Road, Andrahalli Main Road, Peenya 2nd Stage, Bengaluru, Karnataka, 560091, India
pellet making machine in Bengaluru
Report incorrect details


































