

























Omron Cpu
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Omron
In Stock
Product Specifications
| Output Type | Other, Digital Signal |
| Connector Type | Screw Terminal / Removable Terminal Block |
| Cooling Method | Natural Air Circulation |
| Application | Industrial Automation and Control Systems |
| Features | High speed processing, Compact design, DIN-rail mounting, LED indicators |
| Current Range | Low Current Consumption (manufacturer rated) |
| Phase | Single Phase |
| Power Supply | 24V DC External Supply |
| Noise Level | Low (manufacturer rated) |
| Operating Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Working Temperature | 0AdegC to 55AdegC |
| Product Type | CPU Unit (Programmable Logic Controller) |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Overvoltage/Undervoltage Protection |
| Efficiency | High (Manufacturer Rated) |
| Material | Industrial Grade Plastic with Metal Components |
| Line Regulation | Within industrial standards |
| Storage Temperature | -25AdegC to 70AdegC |
| Weight | Approx. 220g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details































