
Ms Pipe
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Mild Steel |
| Outer Diameter | 25-100 mm |
| Wall Thickness | 2-10 mm |
| Length | 6-12 m |
| Surface Finish | Black |
| Standard | IS/ASTM |
| Usage | Water supply, structural applications, handrails, fencing |
| Features | High Strength, Durable, Versatile, Cost-effective, Reliable |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27DUUPS9440F1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27DUUPS9440F1ZT
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Abdul Sayyed
Members since
6 Years
Address
Opp Gausiya Market, Near A. K. Kanta, Dahisar Mori, Mumbra Taloja Road, Thane, Maharashtra, 421204, India
ms pipe in Thane
Report incorrect details










































