
Mobile Earphone - Premium Quality Materials, High Performance , Crystal Clear Sound
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Red |
| Connector | 3.5mm |
| Cable Length | 1.2m |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 100dB |
| Usage | Mobile phone audio |
| Material | Plastic, copper |
| Features | Clear sound, Durable design, Comfortable fit, Portable size, Easy use |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Western Union, Paypal, Others |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Australia, Central America, North America, South America, Eastern Europe, Western Europe, Middle East, Africa, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Vyoman Global Trade has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Vyoman Global Trade at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Saturday
Payment Mode
Letter of Credit (L/C)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
Director
Mr Dilip Vaishnav
Address
P/11, Vardhmankrupa Society, Sola road, Ghatlodiya, Sattadhar, Ahmedabad, Gujarat, 380061, India
earphone in Ahmedabad
Report incorrect details






























