
Mobile Earphone - High Grade Natural Material, Cutting-edge Technology , Exclusive Design For Superior Sound Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Connector | 3.5mm |
| Cable Length | 1.2m |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 100dB |
| Usage | Mobile phone calls and music |
| Material | Plastic, Metal |
| Features | Portable audio, Wired connection, Comfortable fit, Durable design, Stereo sound |
| Payment Terms | Western Union, Paypal, Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Middle East, Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ANR Handicrafts has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from ANR Handicrafts at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Ravi Kumar Gupta
Address
House No. CN-526, Gali No.-9A, Kamal Vihar, Kamal Pur, Burari, Opp. SBI ATM, Delhi, Delhi, 110084, India
mobile earphone in Delhi
Report incorrect details






























