
Mobile Earphone - Soft Texture, Flexible Cord | Exceptional Sound Quality, Volume Adjustable Button
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
120
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Connector Type | 3.5mm |
| Cable Length | 1.2m |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Impedance | 32Ω |
| Sensitivity | 100dB |
| Usage | Mobile phone audio |
| Features | Easy use, Great sound, Soft texture, Flexible cord, Volume control |
| Sample Available | 1 |
| Main Domestic Market | All India |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD) |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Export Market(s) | Asia |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ambrosial Manufacturing & Retailing has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Ambrosial Manufacturing & Retailing at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Rudra
Address
E Block, Sector 8, Noida, Uttar Pradesh, 201301, India
earphone in Noida
Report incorrect details










































