
Mobile Earphone - Soft Texture, Flexible Cord | Adjustable Volume Control, Exceptional Sound Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Earphone |
| Color | Black |
| Connector | 3.5mm |
| Cord Length | 1.2m |
| Driver Size | 10mm |
| Sensitivity | 100dB |
| Impedance | 32Ω |
| Frequency Response | 20Hz-20kHz |
| Weight | 15g |
| Material | ABS Plastic |
| Usage | Mobile phone audio playback, online calls. |
| Features | Excellent sound, Durable build, Easy usage, Comfortable fit, Volume control, Flexible cord |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Choudhary Traders has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Choudhary Traders at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Karnal, Haryana
Manager
Mr. Sampath Singh
Address
Maharana Partap Chowk, Karnal, Haryana, 132001, India
earphone in Karnal
Report incorrect details


































