
Mobile Earphone - Lightweight Design | Comfortable Fit, Long Functional Life
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Driver Size | 10mm |
| Frequency Response | 20-20kHz |
| Sensitivity | 100dB |
| Impedance | 32Ω |
| Cable Length | 1.2m |
| Connector | 3.5mm |
| Usage | Mobile phones, tablets, and laptops |
| Features | Lightweight, Comfortable, Durable, Portable, Easy use |
Product Overview
Key Features
Uses:
Radio stations
Homes
Broadcasting centers
Features:
Light in weight
Comfortable to use
Longer functional life
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, YADAV ENTERPRISES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from YADAV ENTERPRISES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
15
Establishment
2008
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07APXPP1381D1ZK
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07APXPP1381D1ZK
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vinod Yadav
Address
F - 16, Laxmi Park, Near Lakdi Factory, Nangloi, New Delhi, Delhi, 110041, India
Report incorrect details































