
Mobile Charger Pcb - Energy Efficient Design, Long Service Life, Shock Proof Performance, Smooth Functionality, Safely Packed
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| PCB Material | FR4 |
| Dimensions | 100x100mm |
| Number of units | 20 |
| Input Voltage | 5V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Usage | Mobile phone charging |
| Features | Low power, Long life, Smooth operation, Shock resistant, Safe packaging |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Consumes less power
Long service life
Various functioning
Smooth performance
Shock proof
Safely packed
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ADVANCED POWER SYSTEMS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from ADVANCED POWER SYSTEMS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Wholesaler
Employee Count
25
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ALGPK8673A1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ALGPK8673A1Z3
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Sushil Kumar Rai
Address
Office No. G-9/65, Sangam Vihar, Near Shooting Range Road, New Delhi, Delhi, 110062, India
Report incorrect details





















