
Mobile Charger - Ideal For Mobile Devices | Shock Proof, Easy To Use, Optimum Functionality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Color | Black |
| Input Voltage | 100-240V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Cable Length | 1m |
| Connector Type | Micro USB |
| Usage | Homes and offices; mobile device charging. |
| Weight | 50g |
| Material | ABS Plastic |
| Safety Standards | CE |
| Dimensions | 50 x 40 x 25 mm |
| Features | Shock proof, Easy use, Optimum function, Mobile charging, Durable design |
Product Overview
Key Features
Specifications:
Ideal for charging mobiles
Usage: Houses, offices, etc
Features:
Shock proof
Easy to use
Optimum functionality
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sai Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Sai Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Raj Kumar
Address
F-1/220, Aman Vihar, Near PSM School, Sultanpuri, Delhi, Delhi, 110086, India
Report incorrect details

































