
Mobile Dc Charger
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 12V |
| Output Voltage | 5V |
| Output Current | 1A |
| Connector Type | Micro USB |
| Cable Length | 1m |
| Dimensions | 60x40x25 mm |
| Weight | 50g |
| Material | ABS plastic |
| Usage | Charges mobile devices from a 12V battery source, ideal for vehicles or power banks. |
| Compliance | CE |
| Features | Portable charging, Reliable power, Durable design, Efficient charging, Easy to use |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
6
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
19AADFO6729R1ZD
Payment Mode
Cash Advance (CA), Cheque, Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AADFO6729R1ZD
Kolkata, West Bengal
Director
Mr. Vickey
Address
42, Santosh Roy Road, Kolkata, West Bengal, 700008, India
dc mobile charger in Kolkata
Report incorrect details

































