
Mobile Battery - Premium Lithium-ion Technology | Compatible With Multiple Devices, High Capacity Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Color | Gray |
| Chemistry | Li-ion |
| Capacity | 1000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 50x35x10 mm |
| Weight | 30g |
| Usage | Powering mobile phones, various compatible devices |
| Features | Long life, Reliable power, Easy install, Durable design, Cost effective |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SS World has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from SS World at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier






































