
Mobile Batteries - High-performance Lithium-ion Cells | Extended Talktime, Calling, And Music Durations
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model | BL-4CT |
| Voltage | 3.7V |
| Capacity | 800 mAh |
| Chemistry | Li-ion |
| Dimensions | 45x35x10 mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Cellphone power source |
| Features | Long life, Reliable power, Cost effective, Easy install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, M D S OVERSEAS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from M D S OVERSEAS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Nikhil Chandra
Address
E-113, Mansa Ram Park, Uttam Nagar, Opp. Pillar No.- 750, New Delhi, Delhi, 110059, India
mobile phone batteries in New Delhi
Report incorrect details




































