
Mobile Battery - Lithium-ion Polymer, 3000 Mah, 3.7v | Yellow, 65x35x4 Mm, 20g - Ideal For Powering Mobile Devices, Power Banks, Toys
Price Trend: 60-100 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1000 Piece
Brand Name :
Maxotel India
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Lithium Battery |
| Color | Yellow |
| Chemistry | Li-ion Polymer |
| Capacity | 3000 mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Dimensions | 65x35x4 mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Powering portable electronic devices such as mobile phones, power banks, toys, and other related applications |
| Features | Power Storage, Long Life, Reliable Power, Compact Design, Lightweight |
| Supply Ability | 50000 Per Day |
| Delivery Time | 3 Days |
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
35
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAVFB1838N1ZP
Certification
ISO 9001 : 2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAVFB1838N1ZP
Ghaziabad, Uttar Pradesh
Name
Mr. T. C. Gupta
Address
Ground Floor, 56/24, Site - 4, Sahibabad Industrial Area Ghaziabad, Uttar Pradesh, 201010, India
Report incorrect details
































