
Mobile Battery By Jogi Enterprises
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Model Number | AD-N7000 |
| Capacity | 2300mAh |
| Voltage | 3.7V |
| Chemistry | Lithium-ion |
| Dimensions | 50x30x10 mm |
| Weight | 25g |
| Usage | Mobile phone power supply |
| Features | High Capacity, Safe, Fast Charge, Stable Power, Temperature Resistant, Compact Design |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jogi Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Jogi Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2014
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Girish Jogi
Address
Matrukrupa 6, Ram Krishna Nagar West, Behind Virani School, Rajkot, Gujarat, 360001, India
Report incorrect details





























![Portable Usb Plug Charger Screen Resolution: ]]](https://tiimg.tistatic.com/fp/1/003/692/portable-usb-plug-charger-866.jpg)












