
Mobile Battery By Dasmesh Accessories
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Mobile Battery |
| Color | Silver |
| Chemistry | Li-ion |
| Voltage | 3.7V |
| Capacity | 1000mAh |
| Dimensions | 35x45x10 mm |
| Weight | 20g |
| Usage | Powering mobile phones and other compatible devices |
| Warranty | 6 Months |
| Certification | CE, RoHS |
| Features | Long life, Reliable power, Fast charge, Compact design, Easy install |
| Payment Terms | Paypal, Western Union, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Others, Cheque, Cash Advance (CA) |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Dasmesh Accessories has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Mobile Phones, Accessories & Parts in bulk from Dasmesh Accessories at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Name
Mr. Sanju Singh
Address
13/24, shop no-3, ground floor, china plaza, New Delhi, Delhi, India
Report incorrect details


























