
Milk Pouch Packing Machine - Stainless Steel, Automatic, Silver | Heavy Duty Operation, User-friendly Interface, 220-240v Voltage
Price: 206500.00 INR / Piece
(175000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
275000.00 INR / Piece
Weight :
900.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Color | Silver |
| Material | SS |
| Feature | Heavy Duty Machine |
| Computerized | No |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Human Machine Interface |
| Drive Type | Electric |
| Voltage | 220-240 Volt (v) |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 3 Per Week |
| Delivery Time | 3 Week |
| Price Type | fixed |
| Min Quantity | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| MRP | 275000.00 INR |
| Pkg Box Length | 8.00 cm |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 45.00 cm |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Height | 35.00 cm |
| Shipping Type | order_percent |
| Price | 175000.00 INR (Approx.) |
| Color | Silver |
| Mop | 1 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Max Quantity | 10 |
| Shipping Rate | 3.00 |
| Brand Name | JK DAIRY MACHINES |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 900.00 Kilogram |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
Manufacturer and Supplier Our offered product assortment contains Paneer Pressing Machines, Heat Exchangers, Butter Churning Machines, Ice Storage Tanks, Milk Pouch Packing Machines, Cooling Towers and many more items that we deliver within the promised timespan, every time
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2018
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
33CSYPK1718D1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 33CSYPK1718D1ZO
Coimbatore, Tamil Nadu
Proprietor
Mr. Jagadeeswaran K
Members since
7 Years
Address
S.F NO 425/1, Narayanaswamy Nagar, Irugur to L&T Link Road, Irugur, Coimbatore, Tamil Nadu, 641103, India
pouch packing machine in Coimbatore
Report incorrect details










































