
Milk Pouch Packing Machine - Advanced Design, Durable Components | Smooth Operation, Customizable Sizes
Price: 125000 INR / Piece
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1200 x 800 x 1500 mm |
| Power | 3 kW |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 250 kg |
| Capacity | 100 pouches/minute |
| Pouch size | 100 ml - 1000 ml |
| Features | Automatic operation, Easy maintenance, Durable construction, High speed, Accurate filling, User-friendly interface, Compact design |
| Payment Terms | Delivery Point (DP), Days after Acceptance (DA), Cheque |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, R.K. TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from R.K. TECHNOLOGY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2006
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AHLPC3662N1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AHLPC3662N1Z1
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Ramchandar
Address
Khasra No. 758/1, Ground Flour, Near Gol Chakar, Delhi, Delhi, 110042, India
milk pouch packing machine in Delhi
Report incorrect details
































