
Milk Pouch Packing Machine By Om Sri Bala Balaji Packaging Systems
Price: 235000.00 INR / Unit
(235000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless steel |
| Dimensions | 1200x800x1800 mm |
| Power | 3.7 kW |
| Voltage | 380V |
| Frequency | 50Hz |
| Capacity | 10-30 pouches/min |
| Weight | 500 kg |
| Features | Automatic operation, Easy to use, Durable construction, High efficiency, Low maintenance, Precise filling, Compact design |
| Price | 235000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | Om Sri Bala Balaji Packaging Systems |
| Currency | INR |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Unit/Units |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Om Sri Bala Balaji Packaging Systems has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Packaging Machine in bulk from Om Sri Bala Balaji Packaging Systems at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Marketing Manager
Mr. Sreedharan Muttu
Address
Plot No.133/1/A, IDA Phase-II, Cherlapally, Hyderabad, Telangana, 500051, India
milk pouch packing machine in Hyderabad
Report incorrect details







































