
Led High Bay - 100w Power, 20-45 Feet Ceiling Coverage | Energy Efficient, Bright Illumination For Large Spaces
Price: 5221.50 INR
(4425.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | Diameter 300mm |
| Power | 150W |
| Luminous flux | 15000lm |
| Color temperature | 6500K |
| Input voltage | AC100-277V |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | High lumen output, Energy efficient, Long lifespan, Easy installation, Durable design, Wide beam angle, Cost effective |
| Product Type | LED High Bay |
| Payment Terms | Cheque |
| Supply Ability | 100 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Main Domestic Market | South India |
| Certifications | ISO |
| Brand Name | GES |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| GSTIN | 18% |
| Mop | 1 |
| Price | 4425.00 INR (Approx.) |
| Moq | 1 |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29ADRPW3514F1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ADRPW3514F1Z3
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mrs Suguna Willbert G
Address
Chikka, Begur Main Road, Hobli, Bengaluru, Karnataka, 560068, India
Report incorrect details







































