
Led High Bay Light - Aluminum, 1200x300x100mm, 150w, Ip65 | Energy Efficient, High Brightness, Weatherproof, 50000 Hours Lifespan, 15000lm
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 1200x300x100mm |
| Wattage | 150W |
| Lumens | 15000lm |
| Voltage | 220-240V |
| IP Rating | IP65 |
| Lifespan | 50000 hours |
| Features | Energy efficient, High brightness, Durable, Weatherproof, Easy install |
Company Details
Business Type
Importer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2014
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Managing Director
Mr. Pramod Kumar
Address
1239/4, 12TH CROSS, MAHALAKSHMIPURAM, Bengaluru, Karnataka, 560086, India
high bay light in Bengaluru
Report incorrect details
































