
Led High Bay - Premium Full Spectrum Light Quality | Robust Structure, Long Lasting Service
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED High Bay |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Application | Industrial |
| Light color | Daylight |
| Input voltage | AC 100-240V |
| Size | 150mm |
| Warranty | 2 years |
| Power | 100W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, High lumen output, Durable, Easy installation, Low maintenance, Uniform light distribution |
Product Overview
Key Features
Product Features:
* Robust structure
* Quality approved
* Long lasting
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Impression Systems Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Impression Systems Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Pune, Maharashtra
Proprietor
Mr. Rahul Sapre
Address
Survey No. 627/2/2, Plot No.9, Pune- Nashik Road, Kuruli, Chakan, Pune, Maharashtra, 410501, India
led high bay light in Pune
Report incorrect details









































