
Led Flood Light - High-intensity Illumination | Ideal For Sports Events And Outdoor Functions
Price: 5401.76 INR
(4823.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 500x500mm |
| Power | 100W |
| Lumens | 10000lm |
| LED type | SMD2835 |
| Color temperature | 6500K |
| Ingress protection | IP65 |
| Features | High brightness, Energy saving, Long lifespan, Easy install, Durable design, Wide beam angle, Low maintenance |
| Product Type | LED Flood Light |
| Payment Terms | Others, Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Brand Name | GES |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 12% |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 100 |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Moq | 1 |
| Price | 4823.00 INR (Approx.) |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2017
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29ADRPW3514F1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29ADRPW3514F1Z3
Bengaluru, Karnataka
Accepts only Domestic inquiries
Name
Mrs Suguna Willbert G
Address
Chikka, Begur Main Road, Hobli, Bengaluru, Karnataka, 560068, India
Report incorrect details




































