
Led Halogen Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 10x10x5 cm |
| Wattage | 10W |
| Voltage | 220V |
| LED Type | SMD |
| Color Temperature | 6500K |
| Ingress Protection | IP65 |
| Features | Bright Light, Energy Efficient, Long lifespan, Durable, Easy Install |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Tansck Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Tansck Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ACQPK5965Q1ZG
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ACQPK5965Q1ZG
Nagpur, Maharashtra
Proprietor
Mr. C. G. Kose
Address
Ganga Apartment, A-104, P. K. Salve Road, Mohan Nagar, Nagpur, Maharashtra, 440001, India
Report incorrect details






































