
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy saving, High brightness, Long lifespan, Durable, Weatherproof |
Product Overview
Key Features
Being into the business of manufacturing, we have been proficient to serve our clients with a wide range of premium quality LED Flood Light. Our flood lights are highly acclaimed for their attractive designs, durability and low power consumption. These flood lights are available in different designs, patterns and dimensions as to fulfill the demands and requirements of our clients. We offer this high quality LED Flood Light of COB led module. cutting power consumption of MH floodlites by 50%..and a life 0f >80,0000> hrs...
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SUNLITE LED TECHNOLOGIES has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from SUNLITE LED TECHNOLOGIES at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2008
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Amritsar, Punjab
CEO
Mr. Gurpal Singh
Address
No. 2317/4, Sawan Nagar, Amritsar, Punjab, 143001, India
Report incorrect details





































