
Led Flood Lights - High Quality Raw Material, Advanced Technology | Energy Efficient, Low Power Consumption, Flawless Finish
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, High brightness, Low maintenance |
| Payment Terms | Letter of Credit (L/C), Telegraphic Transfer (T/T) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, GROEN ELECTRO PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from GROEN ELECTRO PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
GST NO
19AAECG4625J1ZF
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 19AAECG4625J1ZF
Kolkata, West Bengal
Managing Director
Mr. Sumit Agarwal
Address
210, Jessore Road, Lake Town, Lake Apartment, Kolkata, West Bengal, 700089, India
Report incorrect details





































