
Led Flood Light - High-quality Raw Material, Customizable Options , High Efficiency & Low Power Consumption
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Black |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 110-240V |
| Size | 100W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 100W |
| Features | High efficiency, Low power consumption, Flawless finish, Long lifespan, Durable, Weatherproof, Energy saving |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, INNOVATIVE ELECTRONICS INDIA has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from INNOVATIVE ELECTRONICS INDIA at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
100
Establishment
2012
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vikash Kumar
Address
B-300, Second Floor, Gali No - 2, Krishna Puri, Mandawali, New Delhi, Delhi, 110092, India
Report incorrect details





































