
Led Flood Light
Price: 2016.00 INR / Meter
(1800.00 INR + 12% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Power | 200W |
| LED Type | SMD |
| Color Temperature | 6500K |
| Ingress Protection | IP65 |
| Material | Aluminum |
| Dimensions | 300x300mm |
| Usage | Outdoor area lighting, stadium lighting, parking lot illumination |
| Features | High lumen output, Energy efficient, Long lifespan, Durable design, Easy installation, Wide beam angle |
| Payment Terms | Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1-7 Days |
| Moq | 1 |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Returnable | No |
| Mop | 1 |
| Unit Type | Dozen |
| GSTIN | 12% |
| Product Unit | 1 Dozen |
| Stock Quantity | 100 |
| Brand Name | yash |
| Price | 1800.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Product Overview
Key Features
led flood light 200 watt
Company Details
When running a business, challenges are inevitable but the company that faces them effortlessly and aims to grow by overcoming those challenges is the one that attains a steady growth. For this reason, we, Yash Industries, spare no effort in facing and overcoming our business challenges, be it in terms of manufacturing or supplying of our products. Swaged Tubular Pole, Garden Lighting Pole, Outdoor LED Light, Street Light Poles and Octagonal Pole are to name a few. Growing at other business aspects like finances, R&D and marketing is also important to us. As a result, we keep a close eye to every minute detail and come up with the best results in the form of products and customer support services.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27BBCPT6658M2ZT
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27BBCPT6658M2ZT
Beed, Maharashtra
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Tandale Vikas
Members since
5 Years
Address
Plot No- 08, Survey No- 73, Charhata Road, Palwan Tq, Beed, Maharashtra, 431122, India
Report incorrect details





























