
Led Flood Lights - High-performance, Sturdy Build | Energy-efficient, Low Electricity Consumption, Superior Quality
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | Led Flood Light |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | Warm White |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Low consumption, Sturdy construction, High performance |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Rlighting Solutions has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Rlighting Solutions at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Manish Gupta
Address
Room no.130, Building No-4, Galiakoatwala Estate, Near Ashish Theater, Mahul Road, Chembur East, Mumbai, Maharashtra, 400074, India
Report incorrect details




































