
Led Flood Light
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED Flood Light |
| Color | Gray |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor |
| Light color | Warm white |
| Input voltage | 12V |
| Size | 10W |
| Warranty | 1 year |
| Power | 10W |
| Features | Energy efficient, Long lifespan, Durable, Easy installation, High brightness |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Renergee Luminaries Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Renergee Luminaries Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
General Manager
Mr Sanjay V Desai
Address
Dr.No.1-8-313, 3rd Floor, Linus, Opp. to American Consulate, Begumpet, Hyderabad, Telangana, 500016, India
Report incorrect details





































