
Led Flood Light By Krishna Led
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product type | LED flood light |
| Color | Silver |
| Material | Aluminum |
| Application | Outdoor lighting |
| Light color | White |
| Input voltage | AC 85-265V |
| Size | 100W |
| Warranty | 2 years |
| Power | 100W |
| Features | Energy saving, Long life, Durable, High brightness, Easy installation, Low maintenance, IP65 waterproof, Wide beam angle, Environment friendly |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krishna Led has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy LED Products in bulk from Krishna Led at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hubli, Karnataka
Proprietor
Mr. Kapil Deb Bhattacharya
Address
84, Amarendra Sarani, Uttarpara, Hubli, Karnataka, 712258, India
Report incorrect details


































