
Ld Pipe
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Vraj
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Color | Brown |
| Diameter Range | 20-100mm |
| Length Range | 50-100m |
| Pressure Rating | 10-16 bar |
| Usage | Agricultural irrigation |
| Wall Thickness Range | 2-5mm |
| Features | High durability, Strong bonds, Heavy flow, Cost-effective, Irrigation use |
Company Details
About Our Company We, Vraj Polymers take pride in introducing ourselves as one of the reputed manufacturers and suppliers of Kisan Pipe and Recycled LDPE granule. We laid our foundation stone in the year 2011 and since then we have managed to grow on a fast pac
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2011
GST NO
24AAMFV7547B1Z1
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAMFV7547B1Z1
Rajkot, Gujarat
Proprietor
Mr. Kantibhai Patel
Address
Kothariya Solvent, Survey No 239, B/H M-Tech Industries, Gondal Road, Kotharia, Rajkot, Gujarat, 360062, India
agricultural pipes in Rajkot
Report incorrect details

































